اخبار

برگزاری جلسه شورای اداری مدیران ICT استان گیلان

برگزاری جلسه شورای اداری مدیران ICT استان گیلان
اولین جلسه شورای اداری مدیران ICT استان با حضور مدیران واحدهای تابعه وزارت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، این جلسه با حضور مهندس توکلی مدیرکل ICT استان و آقایان مهندس باقری منش، خوش پسند، فداکار، اخوی زادگان و نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه،  با هدف بررسی مصوبات سفر مقام عالی وزارت به استان و پیگیری مصوبات گذشته در محل اداره کل برگزار گردید.

مهندس توکلی در ابتدا ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و قبولی عبادات، موضوع کار جلسه را پیگیری مصوبات سفر وزیر ارتباطات و مصوبات جلسات گذشته شورا عنوان و خواستار حمایت دستگاههای زیرمجموعه وزارت در عملیاتی شدن این مصوبات در استان شدند.

مدیرکل ICT استان به اتصال 50 نقطه  از 150 مکان موردنظر به شبکه وای فای تا پایان شهریور ماه سال جاری اشاره و افزود: باید با همکاری اپراتورهای تلفن همراه و مخابرات منطقه این سرویس در زمان مقرر در اختیار مردم قرار گیرد.

وی در ادامه به بحث کسب و کارهای نوپا اشاره و افزودند: باید حداکثر تا سه ماه آینده، توافقهای لازم با شرکت های حوزه ICT که با روش BOT  حاضر به سرمایه گذاری در استان می باشند، انجام گردد.

توکلی با تاکید به برگزاری جلساتی با هماهنگی اپراتورهای تلفن همراه در خصوص رفع مشکلات ارتباطی، همچنین نصب دکل و سایت های تلفن همراه با شهرداریهای مناطق استان اشاره و گفت: اپراتورها حتی المکان باید از فضاهای عمومی شهری و روستایی با هماهنگی شهرداریهای مناطق و دهیاریها اقدام به جانمایی و استقرار تجهیزات خود نموده تا در آینده نزدیک با ممانعت های مردمی مواجه نشوند.

وی در پایان اظهار داشت: باید فرهنگ سازی عمومی در خصوص عدم تشعشعات متصاعد شده از دکل ها و سایت های تلفن همراه در سطوح پایین آموزشی (مدارس) و همچنین تهیه برنامه های مستند از طریق صداوسیمای مرکز گیلان انجام پذیرد.

در این جلسه مقرر شد:

-        بررسی و احصای خدمات دولت و برون سپاری آنها از طریق دفاتر ICT روستایی به منظور خدمات رسانی به مردم، مانند خدمات ثبت احوال.

-        تعیین تکلیف موارد مربوط به تمدید مجوز دفاتر ICT روستایی تا تصویب آیین نامه جدید از طریق اداره کل ICT استان.

-        پیگیری مشکلات ناشی از هزینه های جاری مانند برق و دیتا مربوط به نصب و راه اندازی دستگاههای خودپرداز ATM در 60 روستای استان گیلان از وزارت.

  همکاری اپراتور همراه اول با اپراتور ایرانسل در خصوص به اشتراک گذاری 5 سایت در سطح استان.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۲۱
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۵۷

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید