اخبار

برگزاری جلسه تسریع در عملیات فاز دوم پروژه USO در استان گیلان

برگزاری جلسه تسریع در عملیات فاز دوم پروژه USO در استان گیلان
جلسه تسریع در عملیات فاز دوم پروژه USO بین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و اداره کل منابع طبیعی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، این جلسه با حضور مهندس توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر یوسف پور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و نماینده شرکت "های وب" با هدف تسریع در فرآیند عملیاتی فاز دوم پروژه خدمات اجباری به روستاها (USO) در محل اداره کل منابع طبیعی استان برگزار شد.

در ابتدا مهندس توکلی توضیحاتی را در خصوص خدمات توسعه‌ای به روستاها همانند حوزه شهری توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده از اعتبارات پروژه‌ای و در قالب خدمات اجباری در روستاها ارائه دادند.

مدیرکل ICT استان به خدماتی همچون پست‌بانک، ATM های روستایی، تلفن ثابت و اینترنت در روستاها اشاره و افزود: ارائه بخشی از این خدمات در حوزه شهری توسط اوپراتورها تلفن همراه انجام می‌پذیرد و ارائه این سرویس‌ها در مناطق روستایی برای اوپراتورها توجیه اقتصادی نداشته و به همین خاطر با ورود دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این خدمات به عنوان طرح ملی، بودجه‌ای برای ارائه این سرویس‌ها در مناطق روستایی به صورت خدمات اجباری اختصاص یافته و این خدمات از طریق شرکت‌های پیمانکار در کشور و شرکت "های وب" در استان در حال اجرا می‌باشد.

توکلی اظهار داشت: شرکت "های وب" هم اکنون در 45 نقطه از استان برای ارائه این خدمات مبادرت به نصب دکل‌های مربوطه نموده و برای ادامه این روند نیاز به حمایت دستگاه‌های اجرایی استان به خصوص اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان‌ها برای فراهم نمودن زمین موردنظر از محل اراضی ملی می‌باشد.

وی افزود: یکی از عوامل توسعه، رشد اقتصادی و کاهش شکاف دیجیتالی در روستاها، ارائه سرویس اینترنت پرسرعت بوده و باید این مهم با حمایت دستگاه‌های ذیربط و همچنین تسریع در فرآیند صدور مجوزهای لازم انجام پذیرد تا منتج به نصب تجهیزات لازم در روستاها شود.

توکلی خواستار تسریع در امور مربوط به مکاتبات، استعلامات، کارشناسی‌های فنی و حقوقی از سوی اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان‌ها شدند و افزودند: با حمایت و سرعت بخشیدن به این فرآیند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند فازهای باقی‌مانده از این پروژه را در کمترین زمان ممکن اجرا و سرویس‌های موردنظر را در اختیار روستاییان قرار داده و موجبات رشد و توسعه روستاها را فراهم آورد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در پایان از درخواست شرکت "های وب" مبنی بر تسریع در پاسخ مکاتبات انجام شده در خصوص 5 نقطه در شهرستان‌های سیاهکل، لنگرود، شفت و رودبار از اداره کل منابع طبیعی استان شدند.

در پایان دکتر یوسف پور، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، ضمن حمایت کامل از اجرای پروژه USO آمادگی مجموعه منابع طبیعی استان را جهت تسریع در فرآیند مربوطه اعلام نموده و افزود: با استقرار تجهیزات این پروژه در مناطق مورد نظر، اداره کل منابع طبیعی نیز می تواند از این دکل ها برای نصب تجهیزات موردنظر خود اقدام نمایند.

۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۵۸
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۴۹

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید