اخبار

نشست مهندس توکلی با مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان

نشست مهندس توکلی با مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان
نشست مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با مدیرکارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، این جلسه با حضور مهندس توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر زاهدی، مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری و دکتر وحید متقی طلب مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان با هدف ارائه طرح جامع گردشگری استان در محل استانداری برگزار شد.

در ابتدا دکتر وحید متقی طلب توضیحاتی را در خصوص گردشگری و نگاهی که در استان برای توسعه این حوزه بوجود آمده ارائه و افزودند: با اینکه مطالب زیادی در سالیان گذشته در این خصوص تهیه شده ولی این حوزه به عنوان اولویت اول استان نبوده و پس از دستور استاندار محترم به عنوان یکی از اولویتهای توسعه اقتصادی در استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی از وجود متخصصان و پتانسیل مناسب در دانشگاه گیلان برای ارائه پیشنهاد اشاره و افزود: ما می توانیم از دانشجویانی که از خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند و تغییرات حوزه گردشگری را در کشورهای گوناگون مشاهده نموده اند، استفاده و از این ایده ها در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری استفاده کنیم.

مدیرکارآفرینی و ارتباط با دانشگاه گیلان، شناخت توپولوژی منطقه و زیرساخت های موجود را از جمله موارد مورد نیاز برنامه ریزی در این حوزه برشمرد و گفت: دانشگاه می تواند با استفاده توپولوژی منطقه و زیرساخت ها، نسبت به تهیه طرح جامع گردشگری استان توسط دانشگاه اقدام و مولفه های مورد نیاز توسعه در این حوزه را شناسایی و با توجه به اقلیم هر شهرستان، برنامه رشد و توسعه اماکن برای بهره وری و جذب گردشگر در آن منطقه را معرفی نماید.

مدیرکل ICT استان نیز از تاکید و ابلاغ استاندار محترم در خصوص رونق و توسعه حوزه گردشگری و بوم گردی در استان اشاره و افزود: کارگروه هایی در استان تشکیل و موارد مورد بررسی و وظایفی در حوزه های مختلف به دستگاهها به خصوص دانشگاه ارجاع شده است.

توکلی افزود: دفاتری که در حوزه گردشگری فعالیت دارند هیچ برنامه تور گردی در این استان نداشته و باید در مرحله نخست با برنامه ریزی و دعوت از این فعالان، زمینه آشنایی بیشتر این افراد را به عنوان برنامه ریز سفر، انجام و نقاط دیدنی و جذاب استان و خدماتی را که می توان به گردشگران ارائه نمود، مشخص و در مرحله بعد با ورود فضای مجازی و استفاده از فناوری اطلاعات برای تسهیل در این فرآیند بکوشیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار داشت: بیش از 30 حوزه گردشگری در استان مشخص که بوم گردی، توریسم دریایی، تالاب و گیل پارک از جمله این حوزه ها در بستر گردشگری می باشد و نیاز به مطالعات بیشتر در این حوزه ها هستیم.

وی به احداث واحدهای بوم گردی در روستاها اشاره و گفت: اتصال این واحدها باید از طریق شرکت های پشتیان انجام و این شرکت ها با حمایت های نرم افزاری (اتصال به بازار آموزش در حوزه گردشگری) و سخت افزاری (نظارت بر ارائه خدمات) خدمات مورد نیاز واحدهای بوم گردی را فراهم آورند.

مهندس توکلی در پایان به لزوم طراحی سامانه ای جامع در حوزه گردشگری اشاره و افزود: با طراحی این سامانه به برنامه ریزی و ساماندهی این اماکن در حوزه بوم گردی و تعاملات مالی و اطلاعات مربوط به رزرو اقدام و اطلاعات جامع و لحظه ای از سرویس ها و خدمات ارائه شده به گردشگران نیازمند خواهیم بود.

۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۷
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۶۱

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید