اخبار

برگزاری جلسه کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان صومعه سرا

برگزاری جلسه کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان صومعه سرا
بررسی راهکارهای ارتقاء جایگاه ارتباطی در جلسه کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان صومعه سرا

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، صبح امروز جلسه کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان صومعه سرا، با حضور مهندس فتح اللهی فرماندار شهرستان صومعه سرا، مهندس توکلی مدیرکل ICT استان، مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری، نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه و جمعی از مسئولین حوزه ICT ، با هدف بررسی وضعیت فناوری اطلاعات و زیرساخت های ارتباطی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

فرماندار شهرستان صومعه سرا خواستار ارتقای خدمات و تغییر نظام اداری و تسریع در پاسخ به مکاتبات با بهره گیری از بستر دولت الکترونیک و ارائه سرویسهای مورد نیاز مردم به خصوص اینترنت پرسرعت و همچنین تقویت زیرساخت ها در مناطق روستایی و ارائه خدمات پایدار از جمله بهره مندی از نسل های سوم و چهارم برای پوشش آنتن دهی بهتر به این شهرستان با توجه به حضور گردشگران در این شهرستان با استفاده از فناوری های نوین شدند.

مهندس فتح اللهی، اقلیم مناسب و همچنین منابع طبیعی و خدادادی این شهرستان را از جمله پتانسیل صومعه سرا برشمرد و افزود: حضور مسافران در فصول مختلف سال به این شهرستان و استفاده بهینه از این ظرفیت و ایجاد اشتغال در این خصوص از جمله مواردی است که با بهره گیری از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتقاء آن به نسل های بالاتر موجب ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان شده و باعث شکوفایی اقتصاد این شهرستان می شود.

وی خواستار تبدیل شبکه WLL و جایگزینی آن با نسل جدید در برخی از روستاها شده و افزودند: باید با استفاده از فیبر نوری به عنوان یکی از ابزارهای فناوری اطلاعات برای توسعه و رشد در این حوزه اقدام نماییم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان صومعه سرا خاطر نشان ساخت: با برنامه ریزی مناسب و تعامل با دستگاههای ذیربط و همچنین حضور فعال تر اپراتورهای تلفن همراه می توان با توجه به ظرفیت های موجود استان در موضوع توسعه زیرساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات در شهرها و روستاها و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا  اقدامات موثری را انجام داد.

مهندس توکلی خاطر نشان ساخت: شهرستان صومعه سرا با توجه به پتانسیل و جاذبه های موجود دارای قابلیت‌های مناسب برای توسعه می‌باشد که با توجه به زیرساخت‌های فراهم ‌شده، باید سرویس‌های را بر بستر فناوری‌های نوین ارائه نماییم تا شاهد خدمت رسانی بهتر و سریع‌تر به مردم عزیز شهرستان باشیم.

وی افزود: پروژه اینترنت پرسرعت LTE یکی از طرحهای بزرگ وزارت ارتباطات از محل طرح خدمات عمومی اجباری به روستاها (USO) اقدام و در فاز نخست تمامی روستاهای این شهرستان و با نگاه کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا آماده بهره برداری می باشند.

مدیرکل ICT استان، سامانه 195 وزارت ارتباطات را پلی ارتباطی بین مردم و مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برشمرد و اظهار داشت: وزارت در راستای افزایش رضایت مردم از طریق این سامانه درخواست، شکایت، انتقاد و پیشنهاد در خصوص خدمات ارائه شده را ثبت نموده و پس از بررسی موضوع از سوی کارشناسان نتیجه اعلام خواهد شد.

مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان نیز با بیان اینکه توسعه دولت الکترونیک باعث صرفه جویی در هزینه و وقت خواهد شد افزود: در حال حاضر 595 دستگاه در استان به شبکه دولت متصل می باشند و از 52 دستگاه شهرستان صومعه سرا، تعداد 43 دستگاه به این شبکه اتصال داشته و 7 دستگاه باقی مانده نیز در حال پیگیری و اقدام می باشند.

دکتر زاهدی در ادامه به تشریح این سامانه پرداخت و افزود : بسیاری از استعلامات زمان بر با اتصال به این شبکه در کمترین زمان محقق خواهد شد و سطح دسترسی ها به فراخور نیاز ها تغییر خواهد کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در پایان توضیحاتی پیرامون مواردی همچون: لزوم رعایت آیین نامه الزامات دکل توسط شهرداریها؛ همکاری بخشداران و دهیاران برای تامین زمین جهت نصب دکل و تجهیزات در مناطق روستایی؛ تشکیل کمیته ای در شهرستان به منظور تطبیق لیست ارائه شده در خصوص تعهدات اپراتورها با وضع موجود؛ آمادگی مخابرات منطقه گیلان برای اجرای پروژه زیرساختی FTTH در صورت مشارکت شهرداری؛ لزوم احصای بانک اطلاعات فعالان حوزه فاوای شهرستان؛ ضرورت احصای نقاط هدف گردشگری و مراکز جمعیتی به منظور ارائه به اپراتورها در راستای ارائه سرویس وای فای عمومی؛ اطلاع رسانی به بخش خصوصی شهرستان جهت بهره مندی از تسهیلات وام وجوه اداره شده وزارت و همچنین همکاری دانشگاههای شهرستان برای توانمندسازی دانشجویان از طریق برگزاری رویدادها و کارگاههای آموزشی، ارائه دادند.

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۶
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۵۸

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید