اخبار

برگزاری جلسه مشترک مدیرکل ICT استان با رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان

برگزاری جلسه مشترک مدیرکل ICT استان با رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان
در دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر همکاریهای متقابل جهت توسعه کاربرد فناوری در بخش پزشکی تاکید گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، این دیدار با هدف همکاری های متقابل برای توسعه کاربرد فناوری های پیشرفته در حوزه پزشکی در محل این مرکز برگزار شد.

توجه به موضوع Home care و Mobile health به عنوان دو برنامه اصلی مورد نظر در حوزه سلامت پزشکی بود که در این گفتگو به آن تاکید شد.

فرزاد توکلی با اشاره به اهمیت و نقش ICT به عنوان بستر فعالیت های سایر بخش ها تصریح نمود: با تجربه ای که از ایجاد داده برای شتاب دهنده در این اداره کل و استان وجود دارد، ایجاد شتاب دهنده های تخصصی در حوزه سلامت و پزشکی با بهره گیری از تجربه موجود قطعاً باعث تحول در این زمینه و موجب دستیابی به اهدافی خواهد شد که مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی در برنامه های خود تدوین نموده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان به ظرفیت های پزشکی گیلان برای جذب توریسم سلامت اشاره و افزود: با استفاده از ظرفیت های متقابل شاهد رشد توریسم سلامت در استان خواهیم بود.

دکتر گل شکن نیز ضمن بیان اهداف و اقدامات مرکز رشد فناوری سلامت پزشکی از استقرار 40 شرکت دانش بنیان در این مرکز خبر داد و اعلام نمود: این مرکز آماده پذیرش طرح و افراد فعال حوزه ICT می باشد.

ایجاد زمینه همکاری مرکز رشد فناوری سلامت با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و تشکیل کارگروه ICT سلامت و راه اندازی شتاب دهنده حوزه سلامت، همچنین برگزاری چند رویداد مشترک موضوع مورد توافق طرفین در این جلسه بود.

۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۷
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۱۲۲

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید