اخبار

سومین جلسه کمیته تخصصی ICT استان گیلان برگزار شد.

سومین جلسه کمیته تخصصی ICT استان گیلان برگزار شد.
سومین جلسه کمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مدیران حوزه ICT و اپراتورهای تلفن همراه در گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، این جلسه با حضور فرزاد توکلی و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با هدف بررسی موانع و چالش‌های موجود در اجرای مصوبات و ارائه گزارش از آخرین اقدامات انجام شده در محل اداره کل برگزار شد.

فرزاد توکلی در ابتدا گزارشی از وضعیت شاخص‌های ارتباطی در سطح استان و مقایسه آن در سطح کشور ارائه و از موانع و چالش‌های پیش روی اپراتورها و دستگاه‌های اجرایی حوزه ICT مواردی را مطرح نمود.

مدیرکل ICT استان با اشاره به تراکم جمعیتی بالای استان به خصوص در روزهای تعطیل و حضور گردشگران، خواستار مشارکت بیشتر اپراتورهای تلفن همراه و دستگاه‌های ذیربط در توسعه زیرساخت‌های استان شد و افزود: با توجه به وجود منابع خدادادی و حضور گردشگران در استان، نباید این فرصت را از دست داده و باید به دنبال افزایش امکانات جهت خدمات‌رسانی در تمامی حوزه‌ها به خصوص ارتباطات باشیم تا هم به اقتصاد استان و هم در جهت رشد، توسعه و ایجاد اشتغال استان گام برداریم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با عنایت به تاکید استاندار محترم گیلان پیرامون احصاء نقاط هدف و محورهای گردشگری به تفکیک روستاها و وضع ارتباطات موجود اعم از ثابت و سیار اعلام نمود. تاکنون 434 روستا (نقاط هدف و روستاها در محور) شناسایی شده که از این تعداد 366 روستا در تعهدات اپراتور اول، 326 روستا در تعهدات اپراتور دوم، 23 روستا در تعهدات اپراتور سوم، 221 روستا تحت پوشش اینترنت ثابت ADSL، 205 روستا تحت پوشش اپراتور اینترنت نسل 4 روستایی (های وب) و 172 روستا در فاز دوم توسعه اینترنت پرسرعت روستایی قرار دارند که تا پایان شهریور 98 تحویل خواهد شد.

وی به پیگیری لیست احصاء از پوشش حداکثری و ارسال آن به وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه اشاره و افزود: از تعداد 195 روستای بالای 100 خانوار تنها 4 روستا از ارتباطات همراه برخوردار نبوده که ضمن هماهنگی با وزارت ارتباطات این روستاها از پوشش 100 درصدی اپراتورهای تلفن همراه تا پایان سال جاری برخوردار خواهند شد و از تعداد 166 روستای 20 تا 100 خانوار تنها 12 روستا فاقد ارتباطات همراه نبوده که این مورد نیز تا پایان شهریور 98 اقدام خواهد شد.

فرزاد توکلی به مشکلات پیش روی پوشش حداکثری شبکه تلفن همراه در سراسر استان اشاره و گفت: در این طرح به منظور پوشش حداکثری شبکه تلفن همراه استان، نیاز به اجرای 188 سایت جدید در مناطق حاشیه شهری و عمدتاً روستایی هست.

وی به ممانعت مردمی در خصوص نصب سایت‌های تلفن همراه اشاره و تاکید کرد: باید با ساماندهی دکل‌های مخابراتی، زیباسازی، تجمیع و اشتراک‌گذاری سایت‌های تلفن همراه بین اپراتورها و همچنین استفاده از فضای موجود در شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و دستگاه‌های دولتی برای نصب این دکل‌ها مشکلات پیش رو برطرف گردد.

توکلی در پایان خواستار مشارکت جوانان فعال در حوزه ICT و بهره‌برداری از ظرفیت مناسب موجود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان شدند.

۲۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۴
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۱۵۳

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید