اخبار

در راستای طرح نظام ارجاع الکترونیک خدمات پزشکی: وضعیت اجرای پروژه شمس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بررسی شد

در راستای طرح نظام ارجاع الکترونیک خدمات پزشکی: وضعیت اجرای پروژه شمس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بررسی شد
در این پروژه، ارائه خدمات پایدار و وضعیت ارتباطی، در راستای طرح نظام ارجاع سلامت به مراکز بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان بررسی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ICT استان در جلسه بررسی وضعیت اجرای پروژه شمس با حضور نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی، مخابرات منطقه گیلان و شرکت "های وب" از توسعه زیرساخت های ارتباطی مورد نیاز این پروژه در روزهای آتی خبر داد.

فرزاد توکلی ضمن اشاره به زیرساخت مناسب ایجاد شده در روستاهای استان، به امکان سنجی شرایط و مراکز بهداشتی مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی اشاره و درخواست نمود در اسرع وقت نسبت به اعلام مراکز بهداشت مورد نظر اقدام و لیست مذکور در اختیار شرکت "های وب" قرار گیرد.

توکلی با تاکید بر هماهنگی شرکت "های وب" در خصوص رفع مشکلات ارتباطی روستاها و مراکز بهداشتی موردنظر دانشگاه علوم پزشکی گفت: شرکت "های وب" باید پس از دریافت لیست مراکز نسبت به رفع مشکلات، نصب دکل و تجهیزات ارتباطی در نقاطی که دارای پوشش مناسب ارتباطی نیست در اسرع وقت اقدام نمایند.

مدیرکل ICT استان از علوم پزشکی گیلان نیز درخواست نمود تا با مراجعه به سایت این شرکت، درخواست خود، مبنی بر خرید حجم اینترنت مورد نیاز برای مراکز بهداشتی که مودم رایگان دریافت نموده اند، اقدام نماید.

وی در پایان در خصوص ارائه ارتباطی پایدار بر بستر فیبر نوری توسط مخابرات منطقه اشاره و افزود: دانشگاه علوم پزشکی نقاط مورد نظر خود را برای استقرار فیبر نوری در اختیار مخابرات منطقه قرار داده و این شرکت نیز مساعدت خود را برای تسریع در خدمات قابل ارائه توسط دانشگاه علوم پزشکی در طرح نظام ارجاع سلامت در استان اعلام نمود.

نظام ارجاع یکی از برنامه های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش جامعه براساس دستور العمل های ارائه خدمات است که به صورت پایلوت در استان گیلان در حال اجرا می باشد.

۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۶۰

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید