اخبار

جلسه کمیته تخصصی توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی استان گیلان برگزار شد

جلسه کمیته تخصصی توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی استان گیلان برگزار شد
مدیرکل ICT استان در دومین جلسه کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی؛ شهرداری ها از اثر گذارترین بخش ها در استقرار دولت الکترونیک در استان می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، این جلسه با حضور اعضاء کارگروه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی پیرامون ارائه گزارش شهرداری رشت در خصوص شناسنامه خدمات شهرداری و بررسی راه اندازی پرتال استان در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.

فرزاد توکلی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به اعضای جلسه هدف اصلی برگزاری این جلسه را بررسی الکترونیکی نمودن خدمات شهرداری و به خصوص خدماتی که در جهت ارائه آن توسط شهرداری ها نیاز بر تعاملات بیشتر با دستگاه های اجرایی دیگر دارد تا با الکترونیکی کردن این گونه خدمات روند ارائه خدمت سرعت بیشتری بگیرد.

وی هوشمندسازی شهرها را یکی از مهم ترین مباحث در دولت الکترونیک برشمرد و افزود: اگر دولت الکترونیک نداشته باشیم، نمی توان در هیچ کدام از حوزه ها شاهد موفقیت باشیم و تنها وجود دولت الکترونیک به عنوان پایه‌ای‌ترین و اساسی‌ترین موضوع ایجاد شهر هوشمند است که باید به آن پرداخته شود.

مدیرکل ICT استان، هدف از توسعه دولت الکترونیکی استان را مسؤولیت پذیر و پاسخگو بودن؛ کارآمدی و اثر بخشی، در دسترس بودن خدمات و هماهنگی کامل بین اجزای دولت در راستای ایجاد شفافیت و مقابله با جعل و فساد اداری دانست و افزود: در حال حاضر برای استقرار این مهم می توان به 11 شاخص موجود در دولت الکترونیکی اشاره نمود که یکی از مهم ترین این شاخص ها توسعه خدمات دولت الکترونیک بر گذرگاه دولت (GSB) و سهولت در کار شهروندان می باشد.

توکلی، شهرداری‌ها را جزو دستگاه های اثر گذار در اجرای دولت الکترونیک برشمرد و افزود: بخش زیادی از خدماتی که در کشور به مردم ارائه می گردد مرتبط با شهرداری‌ها بوده و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و باید با الکترونیکی نمودن این خدمات و سرویس‌ها امکانات خوبی را در اختیار مردم قرار داد.

در ادامه مدیر نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت توضیحاتی پیرامون خدمات G2G که می تواند به صورت الکترونیکی ارائه گردد، پرداخت و در مورد خدماتی که در حال حاضر دارای سامانه الکترونیکی می باشد توضیحاتی را برای حاضرین ارائه نمود.

در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه به تبادل نظر پیرامون موارد مطروحه پرداختند.

از مهمترین مصوبات این جلسه می توان به انتخاب دو خدمت در شهرداری که دارای تعاملات بیشتر با دستگاه های اجرایی دیگر است توسط تیم کارشناسی این کمیته نام برد.

 

۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۶۴

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید