پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ICT استان گیلان خبر داد: استقرار دولت الکترونیک در استان گیلان عملیاتی می شود

مدیرکل ICT استان گیلان خبر داد: استقرار دولت الکترونیک در استان گیلان عملیاتی می شود
به گفته مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان ، این استان در راستای دولت الکترونیک ، مقدمات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را در استان گیلان اجرایی کرده است.
مهندس رضایتی در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات اظهار داشت: در راستای اجرای پروژه های مربوط به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ، مرکز داده استان گیلان تا سه ماه دیگر افتتاح می شود.
وی ارائه خدمات امن در فضای مجازی به دستگاهای دولتی را از اهداف راه اندازی این دیتا سنتر عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این دیتا سنتر میزبانی تمام دستگاههای دولتی در داخل استان صورت خواهد گرفت.
وی همچنین  از برگزاری جلسات مداوم و مستمر کارگروه دولت الکترونیک  با استانداری و سازمان های دولتی استان گیلان در جهت استقرار دولت الکترونیکی خبر داد و گفت: دستگاههای دولتی استان ملزم هستند تا حتی المقدور خدمات خود را از طریق الکترونیکی به مردم ارائه دهند.
رضایتی همکاری با فعالان بخش خصوصی و دانشگاهیان حوزه ICT را یکی از برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان عنوان کرد و گفت: تلاش می شود در راستای اهداف وزارت ارتباطات بیشترین همکاری را با بخش خصوصی و متخصصان دانشگاهی  در راستای توسعه ICT در استان گیلان داشته باشیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین  اجرای پایلوت ISMS را با همکاری شرکت های مشاوره از اقدامات این اداره کل در استان گیلان خواند
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان از تلاش برای گسترش شبکه انتقال فیبرنوری در استان خبر داد و گفت: به منظور راه آندازی شبکه ملی اطلاعات و توسعه شبکه انتقال فیبرنوری با کمک شهرداری  های استان و اپراتور چهارم شبکه فیبرنوری گسترش می یابد.
وی در پایان سفر هیات دولت به استان گیلان را به منظور حل مشکلات ارتباطی در استان بسیار مفید خواند و گفت: تا پایان امسال تلاش می شود تمام استان گیلان به اینترنت پرسرعت مجهز شوند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲,۱۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید